Catherine Ivill/Getty Images

20.10.2019 | 16.37 > 18:36

Sikimić i Bongongi srušili Maribor, Aluminij siguran

NK Maribor

Fudbaleri Tabora iz Sežane slavili su protiv Maribora sa 4:1 u meču 14. kola slovenačke Prve lige.

Predrag Sikimić

FK Crvena zvezda

Kamerunac Bongongi je pogodio za rano vođstvo domaćeg tima već u sedmom minutu susreta, kada mu je Predrag Sikimić asistirao glavom.

Izjednačenje gostima doneo je Luka Zahovič u 38. minutu, a nakon izjednačenja isti igrač imao je priliku za preokret, pošto je pogodio stativu.

Za novo vođstvo domaćih precizan je bio Predrag Sikimić u 50. minutu, a samo šest minuta kasnije Bongongi je postigao svoj drugi gol na meču za 3:1.

U 64. minutu sudija je dosudio penal za domaći tim i crveno karton fudbaleru Mariboru Vrhovecu, ali je poništio obe odluke i ostavio ga na terenu.

Konačnih 4:1 postavio je Sikimić golom u 90. minutu.

Tabor je na šestom mestu sa 16 bodova, dok je Maribor treći sa 25.

Aluminij je sa 5:1 ndigrao Bravo.

Krajnc je pogodio za vođstvo domaćeg tima u 24. minutu, a Leko je duplirao prednost šest minuta kasnije.

Goleadu su u drugom poluvremenu nastavili Živković i Krajnc, golovima u 63. i 69. minutu.

Jedini gol za goste postigao je Primc u 78. minutu, a tačku na slavlje Aluminija stavio je Klepac u drugom minutu sudijske nadoknade.

Aluminij je na drugom mestu sa 28 bodova, dok je Bravo na osmoj poziciji sa 13.