Getty Images/Christof Koepsel

26.10.2019 | 18.55 > 19:00

Pobede Olimpije i Maribora, tim iz Ljubljane na +5

Tri meča 15. kola odigrana su u Prvoj ligi Slovenije u subotu. Pobede su slavili domaćini - Olimpija, Maribor i Triglav.

Olimpija, Aluminij

Printscreen

Lider slovenačkog šampionata Olimpija, slavila je u Ljubljani protiv Aluminija 3:1.

Olimpija je povela preko Luke Menala nakon samo 12 minuta igre i taj rezultat je bio na snazi do 50. minuta kada je na 2:0 povisio Ante Vukušić sa bele tačke.

Isti igrač postigao je i treći gol za Olimpiju u 59. minutu, a konačan rezultat postavljen je u 78. minutu kada se za Aluminij u strelce upisao Nemanja Jakšić.

Maribor je do pobede došao pred svojim navijačima protiv Celja, a jedini gol postigao je u ovom meču Mitja Viler u 49. minutu.

Triglav je rezultatom 3:2 nadigrao Tabor Sežanu.