Dave Thompson/Getty Images

03.11.2019 | 18.41

Mura bolja od Olimpije u derbiju kola

Mura je nanela treći poraz u sezoni ekipi Olimpije, slavivši na svom terenu sa 3:1.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U okršaju trećeplasiranog i vodećeg tima lige, svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu.

Mura je povela preko Amadeja Marose u 65. minutu, a svega pet minuta kasnije udvostručila prednost zahvaljujući Miralu Samardžiću, koji je postigao autogol.

Na 3:0 povisio je Matić Maruško, a jedino što su gosti uspeli je da stignu do počasnog gola, preko Anta Vukušića, koji je bio precizan sa 11 metara.

Olimpija na prvom mestu ima dva boda više od Maribora i Mure, koji dele drugo mesto.