Catherine Ivill/Getty Images

04.12.2019 | 20.58 > 22:28

Aluminij brojao do 8, kiksevi Maribora i Olimpije

U 20. kolu slovenačke lige, Aluminij je ostvario ubedljivu pobedu nad Triglavom od čak 8:1, dok je Maribor ispustio bodove na gostovanju Rudaru u Velenju.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Po dva gola za Aluminij koji trenutno deli drugo mesto na tabeli postigli su Leko, Klepac i Bosilj.

Maribor je vodio na gostovanju Rudaru od 25 minuta golom Kronavetera, ali je u poslednjem minutu prvog poluvremena izjednačio Borna Petrović.

Sport Klub Youtube

Nakon ovog remija, Maribor i Aluminij imaju isti broj bodova.

Celje je na gostovanju Tabor Sežani slavio sa 4:0.  Kiks Maribora nije iskoristila Olimpija, koja je na svom terenu izgubila od Domžala sa 0:1, a Ante Vukušić je na drugom meču zaredom promašio penal.