U nedelju je kompletirano 21. kolo Prve lige Slovenije. Pobede su upisali Bravo i Mura.

lopta

Mark Dadswell, Getty Images

Bravo je na svom terenu slavio protiv Tabor Sežane 2:1.

Poveo je domaćin golom Zinka u 28. minutu, ali su gosti do odlaska na odmor uspeli da izjednače preko Bongongija.

Baturina je golom u 84. minutu doneo svom timu petu pobedu u sezoni nakon koje su prvi iznad zone ispadanja sa bodom više od pretposlednje Tabor Sežane i 12 više od fenjeraša Rudara.

U derbiju sredine tabele, Mura je slavila na gostovanju Domžalama 2:1 iako je od 36. minuta bila sa igračem manje.

Golovima Maroše i Koutera Mura je vodila 2:0, a poraz Domžala ublažio je Jakupovič.