25.02.2020 | 20.13 > 20:18

Novi poraz Olimpije, pobeda Aliminija

Lider slovenačke lige Olimpija ponovo nije uspela da pobedi. Posle odličnog rezultata i remija u velikom derbiju protiv Maribora Ljubljančani su poraženi kod kuće od Triglava.

Olimpija

SK

Ekipa iz Kranja pokupila je bodove sa Stožica. To u poslednje vreme i nije neka vest, s obzirom da tim iz glavnog grada već treću utakmicu ne zna za pobedu. Srećom, ni Maribor ne može nikoga da pobedi. Milanović u 40. i Armin Ćerimagić u 72. minutu doneli su tri boda Triglavu i nisu dozvolili Olimpiji da pobegne Mariboru na sedam bodova viška. Aktuelni šampion sada ima šansu da se pobedom nad Murom u gostima primakne na samo bod zaostatka.

Između Olimpije i Maribora smestio se Aluminiji, koji je golom Živkovića u drugom minutu nadoknade savladao Rudar 1:0. Aluminij ima dva boda manje od Olimpije i isto toliko više od Maribora, koji ima utakmicu manje.