26.02.2020 | 19.49 > 20:09

Maribor konačno pobedio, prišao Olimpiji na bod

NK Maribor

Aktuelni šampion Slovenije Maribor iskoristio je novi kiks Olimpije i pobedom u gostima protiv Mure 2:1 primakao se velikom rivalu na samo bod razlike.

Maribor

SK

Šampion je poveo već u 17. minutu golom Kronavetera. Izjednačio je Luka Šušnjara u 66. minutu. Delovalo je da će gosti i četvrti meč zaredom ostati bez pobede, ali je u 86. minutu Kotnik uspeo da postigne gol i donese veliku radost najtrofejnijem slovenačkom klubu. Maribor je drugi sa 42 boda, ima samo bod manje od Olimpije, ali i jedan više od Aluminija. Mura je peta sa 36 bodova.

Između Aluminija i Mure nalazi se Celje sa 38 bodova, pošto je kod kuće igralo samo 2:2 sa Bravom. U derbiju ekipa koje se nalaze na domak opasne zone Tabor Sezana bio je bolji od Domžalea 2:1. Tom pobedom izašao je iz opasne zone i sada ima 22 boda, jedan više od Brava, a tri manje od Domžala.