Getty Images/Stuart Franklin

03.03.2020 | 17.55 > 17:57

Olimpiji derbi i ostanak na prvom mestu

Fudbaleri Olimpije ostvaril isu prvu pobedu u drugom delu sezone savladavši Aluminij u Kidričevu rezultatom 2:1.

Olimpija Ljubljana

SK

Sa ova tri boda tim iz Ljubljane sačuvao je prvu poziciju posle 24 kola i sada ima 47 bodova, četiri više od Maribora koji je u sredu gost Celja. Aluminij i pored šestog poraza ostaje na visokom trećem mestu sa 42 boda.

Domaća ekipa, iako je ove sezone već jednom slavila protiv Olimpije, na ovom meču, posebno u prvom poluvremenu, bila je u podređenom položaju, a vodeći gol za goste postigao je Endri Čekići u 14. minutu iz slobodnog udarca.

Gosti su na 2:0 povisili u 39. minutu autogolom Vrdoljaka.

Aluminij je zaigrao angažovanije u nastavku i uspeo da smanji golom Matjašića u 53. minutu.

Do kraja je bilo prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao.