Šampion u problemu: Bravo slavio u Mariboru

Ex-Yu lige 7. mar 202019:04 > 19:05
SK

Šampion Slovenije Maribor doživeo je poraz na svom terenu u 25. kolu Prve lige. Bolji od Ljiljana na Ljudskom vrtu bio je Bravo rezultatom 2:1.

Gosti su poveli u 14. minutu golom Zinka iz penala, a dodatan problem za domaće predstavljao je crveni karton Koblara u 28.

Bravo je brojčanu nadmoć iskoristio da u 41. udvostruči prednost preko Baturina i, ispostavilo se, zabeleži trijumf.

Maribor je u nastavku činio sve da izbegne poraz, međutim, uspeo je samo da postigne počasni gol.

Učinio je to Markos Tavares u 90+1. minutu.

Bravo je šesti na tabeli sa 28 bodova, dok je Maribor treći sa 43.

Timu Darka Milaniča predstoji teška borba za odbranu titule, pošto vodeća Olimpija ima četiri poena više i meč manje.

Duel Domžala i Aluminija završen je pobedom gostiju sa 3:1. Pečnik u 33, Jakšić u 52. i Klepač u 73. bili su strelci za Aluminij.

Husmani je u 90+3. postavio konačan rezultat.

Zanimljivo, Klepač je samo minut posle postignutog pogotka dobio crveni karton zbog preoštrog starta.