05.06.2020 | 22.58 > 23:00

Pobede Mure i Celja za nastavak sezone u Sloveniji

U petak je nastavljena fudbalska sezona u Sloveniji. U dva meča 26. kola pobede su upisali Mura i Celje.

Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Aluminija i Mure prvi su u nastavku sezone nakon dva i po meseca izašli na teren. Slavili su gosti rezultatom 3:1.

Golom Maroše su gosti poveli već u 19. minutu, a Aluminij do izjednačenja dolazi u 55. pogotkom Pečnika. Ipak, u 74. minutu domaći ostaju sa igračem manje nakon crvenog kartona za Konteka. Samo minut kasnije Cipot vraća Muru u vođstvo, a pobedu potvrđuje Maruško u 83.

Celje je na svom terenu bilo bolje od Rudara i slavilo je 2:0 golovima Kerina u 47. i Lotrića u 84. minutu meča.

Tabela: Olimpija 50, Celje 48, Aluminij 45, Maribor 43, Mura 41, Tabor Sežana 29, Bravo 28, Triglav 27, Domžale, 26, Rudar 10.