Kiks Celja, prilika za Olimpiju

Ex-Yu lige 20. jun 202022:00 > 22:07
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U subotu su se igrala dva meča 29. kola slovenačke „Prve lige“ – Bravo je u ljubljanskom „Športnom parku Šišak“ bio bolji od Mure minimalnim rezultatom, dok je u duelu Celja i Tabor Sežane viđen remi.

Jedini pogodak u pobedi Brava nad Murom 1:0 postigao je Aljoša Matko u 57. minutu – bio je to njegov deseti pogodak u sezoni.

Bravo je posle pobede šesti sa 40 bodova, daleko od zone ispadanja i vrha tabele, dok je Mura sada u zaostatku od pet bodova u odnosu na Maribor, koji je na mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Celje je na „Stadionu Z’Dežele“ remiziralo 1:1 (0:0) protiv Tabor Sežane, a gosti su u prednost došli u 52. minutu preko Krivčića, a Kerin je domaćinu doneo bod golom u 70. minutu.

Celje je posle ovog remija propustilo priliku da dođe do čela tabele, na kojem se trenutno nalazi ljubljanska Olimpija sa bodom više i odigranom utakmicom manje, pa će u Domžalama u nedelju pokušati da dođe do prednosti od četiri boda. Tabor Sežana ima pet bodova više u odnosu na opasnu zonu.