Getty Images/Stuart Franklin

28.06.2020 | 22.50

Čuva prvo mesto: Olimpija slavila u velikom derbiju

Olimpija je u velikom derbiju 30. kola Prve lige Slovenije savladala Maribor 1:0 i najvećem rivalu pobegla na četiri boda prednosti šest kola pre kraja prvenstva.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Maribor je sa četiri vezane pobede stigao u Ljubljanu. Imao je gostujući tim i više šuteva ka golu rivala. Ali je na kraju ostao bez bodova.

Olimpija je slavila zahvaljujući pogotku Ante Vukušića u 59. minutu.

Imali su domaći igrača manje od 81. minuta, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen Mario Jurčević, ali su uspeli da sačuvaju prednost.

Olimpija je prva na tabeli sa 59 bodova, a iza nje su Maribor i Celje sa po 55.

Ranije u toku dana, golom Arnela Jakupovića ekipa Domžale je došla do trijumda nad Murom.

Mura je peta na tabeli, Domžale drže poziciju iznad zone ispadanja.

Do kraja prvenstva ostalo je još šest kola.