Getty Images/Christof Koepsel

04.07.2020 | 22.04 > 22:10

Aluminij siguran protiv fenjeraša

U jedinom duelu 31. kola Prve lige Slovenije koji je odigran u subotu, Aluminij je slavio na gostovanju Rudaru.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Aluminija slavili su na gostovanju Rudaru 3:1.

Aluminij je u razmaku od samo sedam minuta došao do dva gola prednosti. Oba puta, u 27. i 34. minutu, strelac je bio hrvatski internacionalac Ante Živković.

U samom finišu prvog poluvremena domaći su smanjili na 2:1 golom Matea Pandića, ali je sve rešeno u drugom minutu drugog poluvremena golom Tilena Pečnika.

Aluminij na četvrtom mestu na tabeli ima 51 bod dok je Rudar poslednji sa svega deset bodova.