07.07.2020 | 22.20 > 22:22

Celje nastavilo da pritiska Olimpiju

Fudbaleri Celja ubedljivo su savladali Domažale na svom terenu rezultatom 4:1 i zadržali se u borbi za titulu sa Olimpijom i Mariborom četiri kola pre kraja sezone.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Celje je treći trijumf zaredom upisalo zahvaljujući golovima u drugom poluvremenu, pošto je rezultat posle 45 minuta bio 1:1.

Domaći tim je poveo golom Luke Kerina u 37. minutu, a samo pet minuta kasnije na drugoj strani je istom merom uzvratio Nikola Vujadinović. Samo šest minuta u drugom poluvremenu bilo je potrebno da Celje ponovo dođe do vođstva, a strelac je bio Mitja Lotrič. Na 3:1 povisio je Dario Vizinger u 73. minutu, da bi minut pre kraja regularnog dela utakmice Lotrič svojim drugim golom postavio konačan rezultat.

Celje sada ima 61 bod na drugom mestu tabele, jedan manje od vodeće Olimpije, a tri više od trećeplasiranog Maribora, koji imaju po utakmicu manje. Domžale su na sedmoj poziciji sa 36 bodova.