Šampion u krizi, silovit Maribor

Ex-Yu lige 12. sep 202022:10 > 22:16
Print screen/SK

Aktuelni šampion Celje ni posle tri kola nema pobedu u šampionatu Slovenije. U trećem kolu na svom terenu doživeo je poraz od Domžala 2:1. Sa druge strane Maribor nastavlja sa odličnim igrama i zabeležio je ubedljiv trijumf kod kuće protiv Brava 4:1.

Nova situacija, branjenje titule, učestvovanje u evropskim kvalifikacijama očigledno su prevelik teret za Celje, koje i dalje nema pobedu. Domžale koje se prošle sezone borilo za opstanak, relativno lako došli su do prvog trijumfa i to na terenu šampiona. Podlogar u 24. i Kolobarič u 29. minutu doneli su gostima sigurnih 2:0, ispostaviće se, nedostižnih za domaćina. Zaletel je u 69. minutu doneo nadu, prvim golom koji je šampion postigao ove sezone, ali je ona realno trajala samo četiri minuta pošto je Čalušić dobio drugi žuti karton i Celje je do kraja igralo sa igračem manje. Na kraju ni do boda nisu uspeli da stignu. Sa samo jednim osvojenim bodom Celje se nalazi na osmom mestu, dok je Domžale sa četiri boda četvrto.

Maribor je konstanta slovenačkog fudbala. Ako nisu prvi, onda su drugi, ali uvek u borbi za titulu. I sada su krenuli silovito, došli do druge pobede u tri kola, a ceh je platio Bravo. Domaćin je u Ljudskom vrtu slavio 4:1, a strelci su bili Matko, Mešanović, Mitrović i Mlakar. Jedini gol za goste postigao je Nukić za smanjenje na 3:1. Maribor je prvi sa sedam bodova, dok je Bravo tek doživeo prvi poraz i ima solidnih šest bodova.