Prve pobede Celja i Olimpije, dva gola Ivanovića

Četiri duela petog kola Prve lige Slovenije odigrana su u nedelju. Olimpija i Celje upisali prve pobede u sezoni.

Radost fudbalera Celja

Foto NK Celje

Fudbaleri Celja, prošlogodišnjeg šampiona Slovenije, slavili su protiv Brava 2:0.

Prvu pobedu u sezoni, u petom odigranom meču, Celju su doneli Kuzmanović i Pungaršek.

Peti meč u sezoni odigrala je i Olimpija koja je takođe došla do prvog trijumfa. Tim iz Ljubljane savladoa je Domžale 3:2

Povela je Olimpija golom Đorđa Ivanovića sa bele tačke i četvrtom minutu meča, a samo četiri minuta kasnije bilo je 1:1 nakon gola Pišeka.

Ivanović je postigao novi gol u 19. minutu, a na dva gola prednosti Olimpiju je u 29. odveo Bosić.

Domžale su u 72. minutu ponovo došle na gol zaostatka, ovoga puta preko Vukliševića, ali je do kraja Olimpija uspela da sačuva pobedu.

Pobedu je u nedelju upisala i Mura koja je rezultatom 3:1 slavila na gostovanju Koperu.