Olimpija bolja od Celja, Mura i porazom čuva prvo mesto

U nedelju je kompletirano sedmo kolo fubdlaksog šampionata Slovenije. Pobede su upisali Olimpija, Aluminij i Tabor Sežana.

Fudbal, fudbalska lopta

Octavio Passos, Getty Images Sport

Olimpija je u Ljubljani minimalcem savladala aktuelnog šampiona Celje.

Jedini gol na utakmici postigao je defanzivac Miral Samardžić pet minuta pre kraja utakmice.

Olimpija je posle treće pobede u sezoni na trećem mestu na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i drugoplasirana Tabor Sežana. Celje je sa osam bodova na pretposlednjem mestu na tabeli.

Tabor Sežana je na svom terenu slavila pobedu protiv Brava rezultatom 2:0, golovima Rovasa i Severa.

Mura je i pored poraza od Aluminija na svom terenu 2:1 ostala na prvom mestu na tabeli sa 13 bodova.

Sve je u ovom duelu rešeno u prvom poluvremenu. Poveli su gosti preko Horvata sa bele tačke u 27. minutu. Pet minuta kasnije za izjednačenje je pogodio Zizek, ali je za, ispostaviće se, konačnih 2:1 već u 43. minutu strelac bio Pečnik.