Kup Slovenije: Penali spasli Olimpiju bruke

Ex-Yu lige 21. okt 202020:29 > 20:31
Print screen/SK

Fudbaleri Olimpije plasirali su se u četvrtfinale Kupa Slovenije pobedom nad Brežicom na strani posle boljeg izvođenja penala 2:0 (3:3).

Zmajčeki su prvi poveli preko Vukušića u 30. minutu, ali su bili na putu da dožive senzacionalni poraz od drugoligaša.

Brežice su u nastavku zaigrale znatno bolje i zahvaljujući het-trikiu Soklera došle do velikih 3:1. Napadač domaćih bio je strelac u 32, 66. i iz jedanaesterca u 74. minutu.

Ipak, tu nije bio kraj. Ljubljančani su pogocima Vombergara u 80. i Samardžića u 86. uspeli da poravnaju i izbore produžetke.

U njima nije bilo golova, pa se pitanje četvrtfinaliste rešavalo u penal seriji.

Tamo su za Olimpiju pogađali Vukušić i Ivanović u prvoj i trećoj seriji, dok su domaćini promašili sva četiri jedanaesterca.

U preostala dva meča, Radomlje – Tabor 3:2, Koper – Aluminij 3:1 (posle produžetaka).