Slovenija: Koper opet prvi, novi poraz Petrićeve Gorice

Ex-Yu lige 24. nov 202020:09 > 20:33
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

U prvim mečevima 13. kola prvenstva Slovenije Koper se pobedom nad ekipom Bravo 2:1 preuzeo čelnu poziciju, dok je Mura kao gost pobedila Goricu 1:0.

Koper nije blistao, ali je osvojio važne bodove, koji su mu bar privremeno doneli prvo mesto na tabeli.

Žužek je u 44. minutu doveo domaći tim u vođstvo, izjednačio je Maher u 61, a pobednika je odlučio gol Vršiča iz jedanaesterca u 84. minutu.

Gordan Petrić i njegova Gorica ponovo su ostali bez bodova na svom terenu i opet nisu dali gol.

Ovog puta je u Novoj Gorici slavila Mura i to golom Luke Bobičaneca u poslednjem minut prvog poluvremena.

Petrićev tim je pretposlednji na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i poslednjeplasirani Aluminij sa utakmicom manje. U narednom kolu Gorica gostuje upravo Aluminiju.

Mura je ovom pobedom skočila na treće mesto sa 22 boda, koliko ima i drugoplasirani Maribor.