Zvezda savladala Spartak u bratskom duelu

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su moskovski Spartak 2:1 (1:1), u prijateljskoj utakmici u Beogradu. Crveno-beli su bratski tim iz Rusije savladali posle preokreta, pogocima Gelora Kange i Nemanje Milića.

Lider ruske Premijer lige je poveo u 26. minutu posle sjajne akcije Davidova i Ješćenka, koju je lako realizovao Melgareho, a posle slabe reakcije Zvezdine odbrane.

Domaćin do izjednačenja stiže minut pre poluvremena evrogolom Kange, a Milić pobedu donosi u desetom minutu nastavka, nakon proigravanja od strane Boaćija, koji je ukrao loptu Maurisiju ispred kaznenog Spartaka.

Meč na „Rajku Mitiću“ je posmatralo oko 20.000 navijača, od kojih je 3.500 stiglo iz Moskve.

Oba trenera su bila bez nekoliko prvotimaca zbog reprezentativnih obaveza, a posebno je oslabljen bio Spartak, jer su šestorica igrača u nacionalnom timu Rusije, a najbolji strelac Kvinsi Promes igra za Holandiju.

Ovo je bio drugi prijateljski meč dva tima u poslednje tri godine, Zvezda je gostovala Spartaka na otvaranju novog stadiona „Atrkijtije“ arene u septembru 2014.