Zvezdina trojka Radničkom pred Spartu

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Niša kod kuće sa 3:0, u poslednjoj utakmici premijernog kola Superlige Srbije.

Ekipa Vladana Milojevića je tako napravila dobru uvertiru pred duel sa praškom Spartom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

U duelu sa Radničkim, Zvezda je opravdala ulogu favorita i sasvim zasluženo je stigla do tri boda. U centru pažnje je u prvom delu bio Aleksandar Pešić koji je promašio dve velike šanse pre nego što je pogodio u 40. minutu na asistenciju Luke Adžića.

U nastavku meča Zvezda je nastavila sa pritiskom. Prednost je duplirao Slavoljub Srnić u 57. minutu posle velike greške odbrane Radničkog, a isti igrač je tri minuta pre kraja postavio i konačan rezultat.

Prvi meč 3. runde kvalifikacija za Ligu Evrope igra se za četiri dana u Beogradu.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Već u trećem minutu Zvezda je imala veliku šansu za gol, ali je Pešić bio neprecizan. Napadala je Zvezda od starta, ali i gosti su igrali veoma dobro i zapretili su u nekoliko navrata.

U 28. minutu ponovo se Pešić našao u velikoj prilici posle centaršuta sa desne strane, ali je ponovo iz odlične situacije šutirao preko gola.

U samom finišu utakmice Zvezda je ipak povela, a golu Pešića prethodila je stativa Kange u 38. minutu.

Dva minuta kasnije Adžić se odlično snašao na levoj strani, izbacio je golmana i poslao loptu u sredinu gde Pešić nije imao težak posao.

Nastavila je Zvezda sa pritiskom i u nastavku, ali nije uspevala da probije odbranu gostiju. Ipak, u 56. minutu Radnički je praktično poklonio gol pošto je Tomić u pokušaju da golmanu vrati loptu dodao do Srnića koji je lako pogodio za 2:0.

Pobednik je praktično bio odlučen posle Zvezdinog drugog gola, pa se u poslednjih 20-ak minuta igralo mmnogo opuštenije.

Imali su crveno-beli preko Boaćija i Kange još nekoliko veoma dobrih prilika, do gola je mogao i Radnički, a konačan rezultat tri minuta pre kraja postavio je Srnić svojim drugim golom.

Posle dodavanja Milijaša iskosa sa leve strane Srniće je šutirao, a samo je bila dilema da li je Boaći dirao loptu jer je bio u ofsajdu. Gol je pripisan ipak Srniću.