Šok u Humskoj, novi poklon Kljajića i povreda Kosovića

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Voždovca iznenadili su Partizan i u Humskoj u 4. kolu Superlige Srbije naneli prvi poraz u sezoni aktuelnom prvaku - 3:1.

Ekipa trenera Miroslava Đukića imala je maksimalan učinak do srede uveče, baš kao i Crvena zvezda, a meč protiv Voždovca, koji je prvi put od 2005. savladao crno-bele, još jednom je potvrdio da je defanzivna linija najslabiji deo tima.

Interesantno je i da je strateg ekipe iz Humske izvršio samo jednu izmenu i to prinudnu zbog povrede Nebojše Kosovića.

Voždovac je i dalje bez poraza i sa tri trijumfa i jednim remijem trenutno je drugi na tabeli. Lider je Vojvodina sa maksimalnih 12 bodova.

Crno-beli su poveli golom Uroša Đurđevića u 7. minutu iz penala. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Saše Ivkovića nad Markom Jankovićem.

Već u sledećem napadu gosti su izjednačili. Defanzivac Partizana Lazar Ćirković je loše reagovao na dubinsku loptu što je Filip Stuparević iskoristio i savladao  Filipa Kljajića.

Voždovac je u 10. minutu imao sjajnu šansu da povede, ponovo posle loše reakcije Ćirkovića, ali šut Todora Petrovića čuvar mreže crno-belih prosledio je u korner.

Gosti su igrali hrabro, bez imalo respekta prema srpskom prvaku, koji se u prvom delu prvog poluvremena mučio i nije pokazao gotovo ništa.

U 25. minutu Tavamba je bio „jedan na jedan“ sa Zoranom Popoviće, ali je golman Voždovca sjajno intervenisao i odbranio šut iz neposredne blizine.

U 38. minutu gosti su poveli sa 2:1. Golman Kljajić je, baš kao i nedavno u Pireju, ispustio loptu i Borku Duronjiću nije bilo teško da je prosledi u mrežu.

Do odlaska na odmor nije bilo prilika, a navijači Partizana su svoje miljenike  u svlačionicu ispratili zvižducima.

Na poluvremenu nije bilo izmena, a iako se očekivalo da crno-beli svim silana odmah krenu ka golu Popovića to se nije dogodilo. Voždovac je znalački čuvao rezultat, a skoro svaki njihov napad bio je problem za odbranu domaćina.

Novi problem za crno-belih je povreda kolena Nebojše Kosovića. Mladi crnogorski fudbaler je u 61. minutu teren napustio uz pomoć medicinskog tima, a umesto njega u igru je ušao Milan Radin.

U 64. minutu Đuršević je postigao gol, ali je signaliziran ofsajd. Tavamba je u 68. minutu lepo dobro šutira, ali malo pored gola.

Najskuplje pojačanje u istoriji srpskog fudbala Sejduba Suma je u 71. minutu izuzetno loše šutirao sa 12 metara.

Sudije su u 78. minutu poništile i atraktivan gol Marka Jankovića, a utisak je da su ovoga puta pogrešili.

Partizan je u finišu pokušao da dođe do izjednačenja, ali posle greške Miletića kontru Voždovca lepim golom završio je Ješić za velikih 1:3 i aplauze u Humskoj.

U prvim mečevima odigranim u sredu Napredak je upisao prvenac, a Radnički trijumf u 96. minutu.

Partizan – Voždovac

Partizan: Kljajić, Vulićević, Ćirković, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Kosović (od 61. Radin), Janković, Suma, Tavamba, Đurđević.

Voždovac: Popović, Gajić, Ivković, Mihajov, Filipović, Pavlović, Putinčanin, Petrović (od 68. Ješić), Duronjić (od 73. Mašović), Srećković (od 83. Gavrić), Stuparević.

Mečeve Superlige Srbije pratite OVDE, a pogledajte i TABELU.