Ostojić za slavlje Partizana na Karađorđu!

N1

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu u gostima sa 1:0, u derbiju petog kola Superlige Srbije.

Izuzetno borbenu i tvrdu utakmicu na stadionu ‚Karađorđe‘ rešio je Bojan Ostojić minut pre kraja.

Srpski šampion igrao je u Novom Sadu bez najboljeg strelca Uroša Đurđevića i dugo se mučio da probije veoma dobru odbranu Vojvodine, ali je na kraju ipak zasluženo osvojio tri boda i u dobrom raspoloženju sada očekuje prvi meč plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope.

Partizan će u četvrtak gostovati mađarskom Videotonu.

Bio je ovo prvi poraz Vojvodine u sezoni, pa su sada Novosađani i crno-beli izjednačeni na drugom mestu na tabeli, sa tri boda manje od Crvene zvezde.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Vojvodina je bolje počela, ali je prvu priliku imao Partizan, u 11. minutu. Lopta se odbila na 16 metara do Sume koji je odlično šutirao, ali je golman Novosađana još bolje odbranio.

Četiri minuta kasnije šansu je imao i Tavamba, ali je njegov pokušaj glavom sjajno zaustavio golman Vojvodine.

U nastavku prvog poluvremena nije bilo mnogo toga zanimljivog. Vojvodina je u 25. minutu uputila prvi udarac u okvir gola, ali nije ozbiljnije ugrozila gol crno-belih.

Nije se mnogo promenila situacija ni početkom sdrugog dela, pa je Đukić u 59. minutu umesto Pantića na teren poslao Jovanovića.

Partizan je nastavio da pritiska rivala, ali je teško dolazio do prilike za gol.

U 61. mintuu solidan pokušaj imao je Suma, a isti igrač je sedam minuta kasnije bio blizu gola posle prekida. Šutirao je sa oko 18 metara veoma dobro, ali nije imao sreće da lopta završi u mreži.

Najbliži golu Partizan je bio u 76. minutu. Posle centaršuta Vulićevića glavom je šutirao Jovanović, lopta je preskočila golmana Vojvodine, ali je Renan na gol liniji sprečio siguran pogodak.

U finišu utakmice i igrači Vojvodine su se oslobodili i imali su nekoliko opasnih napada, pa je izgledalo da nijedna ekipa nije zadovoljna nerešenim ishodom.

Ipak, minut pre kraja utakmice Partizan je poveo. Đuričković je izveo korner sa desne strane, a Ostojić je bio najviši na prvoj stativi i poslao je loptu pod prečku za 1:0.

U poslednjih nekoliko minuta nije bilo promene i Partizan je ostvario veoma važnu pobedu.