Nigel Roddis/Getty Images
Fudbal 13.08.2017 | 21:52 > 21:56

"Meraklije" do treće pobede u nizu, Borac bez bodova

Fudbaleri Napretka upisali su drugi trijumf ove sezone, pošto su u petom kolu Superlige bili bolji od Borca 3:1 (1:0). Radnički je u Nišu slavio protiv Rada 2:0 (1:0).

Getty Images/Stephen Pond

Na stadionu pod Bagdalom viđena su dva penala. Prvi pogodak za domaći tim postigao je 23-godišnji Slobodan Urošević u 43. minutu, a Kruševljani su duplirali prednost u 58. minutu, kada je sudija Jovanović pokazao na belu tačku, a Slivić bio precizan.

Vukanović je u 69. povećao na 3:0, a jedini gol za Čačane postigao je Sajčić u 80. minutu iz penala.

Napredak je posle pet kola sedmi na tabeli sa sedam bodova, dok je Borac i dalje bez bodova na poslednjem mestu.

Radnički je u Nišu stigao do treće pobede u nizu, a Nišlije su pred odlazak na pauzu u 40. minutu poveli golom Arsića. Stojanović je u 77. minutu postavio konačan rezultat.

"Meraklije" su sa devet bodova peti na tabeli. Rad posle pet kola ima samo četiri boda i na 12. je poziciji.