Zvezdi prijaju gostovanja – treći trijumf u nizu

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Borac u Čačku rezultatom 2:0, u zaostalom meču šestog kola Superlige Srbije.

Crveno-belima je to treći trijumf u nizu, a sva tri su ostvarili na strani identičnim rezultatom 2:0.

Pobedu vicešampionu Srbije doneli su Nemanja Milić golom u 36. i Ričmond Boaći u 79. minutu.

Ekipa Vladana Milojevića je dominirala tokom celog meča, uprkos izostanku nekoliko važnih igrača. Borac za 90 minuta nije uspeo da stvori konkretniju šansu za gol.

U timu Zvezde nije bilo Borjana, Stojkovića, Le Taleka, Donalda, Kange, Srnića, ali Beograđane nije sprečilo da se sa neugodnog gostovanja vrate sa tri boda.

Posle ovog meča Zvezda je prva na tabeli sa 25 bodova, uz fantastičnu gol razliku 22:1. Jedini gol crveno-belima dala je Bačka u petom kolu (3:1).

Sa druge strane Borac sa četiri boda ostaje na deobi poslednjeg mesta sa Javorom.

U narednom meču crveno-beli dočekuju ekipu Vojvodine u derbiju kola, dok Borac gostuje Čukaričkom. Oba meča igraju se u nedelju.

TOK MEČA:

Zvezda duel počinje u sastavu:

Kahriman – Rodić, Babić, Savić, Gobeljić – Račić, Milijaš, Krstičić, Milić – Boaći, Pešić.

Sa druge strane, za Borac, koji je u prošlom kolu upisao prvu pobedu u sezoni, nastupaju:

Bajić – Čađenović, Obradović, Kostić, Kuljević, Propadalo, Dupovac, Jovanović, Stamenić, Knežević, Otašević.

Glavni sudija meča Majo Vujović.

Meč u Čačku možete pratiti uživo na Sport klubu.

Zvezda od starta kontroliše dešavanja na terenu, ali je Borac, za sad, organizovan u fazi odbrane.

Prvu ozbiljniju situaciju na meču imao je Nenad Milijaš u 11. minutu iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, ali je golman Borca dobro reagovao.

Nekoliko minuta kasnije nova šansa za goste, Krstičić je oduzeo loptu na sredini dodao do Milića, koji je bio neprecizan sa desetak metara.

U 30. minutu zicer za goste iz Beograda promašio je Aleksandar Pešić. Posle sjajne akcije po levoj strani i dodavanja Krstičića, visoki napadač je sa pet metara nespretno zahvatio loptu i šutirao pored gola.

Goool! Nemanja Milić dovodi crveno-bele u vođstvo u 36. minutu. Brzonogi krilni napadač je sjajnu akciju krunisao šutem sa petnaestak metara u bliži ugao Bajićevog gola.

Samo minut kasnije Boaći je mogao da duplira prednost. Krstičić je neopreznom Stameniću ukrao loptu uposlio napadača iz Gane na pet metara, ali je ovaj šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena sporna situacija u šesnaestercu Borca, igrači Zvezde su tražili penal posle igranja ruke domaćeg igrača, ali je Majo Vujović pokazao da se igra nastavi.

Od starta drugog dela počela je da pada jaka kiša u Čačku, što je znatno otežalo uslove za igru na, već teškom, terenu kraj Morave.

U 59. minutu Zvezda je imala šansu dva na jedan, Pešić je želeo da proigra Boaćija ali je igrač Borca dobro reagovao i spasao gotovo siguran pogodak.

Samo dva minuta kasnije prva izmena u redovima crveno-belih, Pešića je zamenio Radonjić. Na drugoj strani u 66. minutu Brazilac Mateus Lima menja Stamenića.

U 70. minutu prva kakva-takva šansa za domaće, Knežević je posle prodora centrirao a Zoćević je glavom šutirao pored gola.

Goool! U 75. minutu prednost Zvezde duplira Ričmond Boaći. Centaršut Gobeljića sa desne strane napadač iz Gane je rutinski sproveo u mrežu. To je treći pogodak Boaćija od starta Superlige.

U nastavku meča, gosti su znatno usporili ritam i rutinski priveli meč kraju.