Partizan se kockao, ali slavio na Banjici

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad na Banjici sa 4:2, u utakmici 10. kola Superlige.

Ekipa Miroslava Đukića je posle poraza Vojvodine od Crvene zvezde izbila na drugo mesto na tabeli i sada ima 23 boda, pet manje od crveno-belih.

Iako je trener crno-belih promešao karte i priliku od starta pružio igračima koji manje igraju, i iako se na zagravanju povredio golman Stojković, Partizan je sjajno počeo duel na Banjici.

Ožegović je pogodio u 15. minutu, a na poluvremenu je bilo 2:0 posle debitanskog gola Mitrovića. Sve se međutim promenilo u prvih 10 minuta nastavka. Zonjić i Vujačić postigli su za deset minuta dva brza gola i Rad je stigao do izjednačenja.

Ipak, 11 minuta pre kraja mladi 18-godišnji Đorđe Jovanović, koji je ušao umesto Ožegovića, pogodio je 3:2, a konačan rezultat postavio je Tavamba dva minuta pre kraja.

Partizan u četvrtak dočekuje Dinamo Kijev u Ligi Evrope.

U ostalim nedeljnim duelima, fudbaleri Voždovca pobedili su Mladost u gostima sa 3:1.

Voždovac se probio na četvrto mesto na tabeli sa 21 bodom.

Još dva meča završena su istim rezultatom, Napredak je bio bolji od Mačve, a Radnik od Bačke.

Čukarički je pobedio Borac sa 2:0, a Radnički je u Nišu bio bolji od Javora sa minimalnih 1:0.

Posle nekompletnog 11. kola lider je Zvezda sa 28 bodova, pet ispred Partizana, a iza njih je Vojvodina sa 22.

Bod manje od Vojvodine imaju Voždovac i Radnički, a njih prate Spartak i Čukarički.

Meč na Banjici mogli ste da pratite Sport klubu.

Partizan je počeo ofanzivno na Banjici, a domaćin je uzvratio u 12. minutu preko Stojanovića.

Ipak, tri minuta kasnije gosti su poveli. Posle duge akcije Ožegović je sjajno prihvatio odličan pas u prostor i rutinski je savladao golmana domaćih za 1:0.

Mnogo je Partizanu značio rani prvi gol, pa su crno-beli u nastavku igrali u laganom ritmu. Prednost je u 28. minutu duplirao Mitrović koji je bio viši u skoku od golmana Rada posle kornera.

Tako je ostalo do poluvremena, a početak nastavka pripao je domaćem timu koji je u 48. minutu smanjio na 2:1. Strelac je bio Zonjić koji je iskoristio odbitak i rutinski je savladao Jovičića.

Usledila je prilika za Partizan u 50. minutu kada je Marjanović za malo promašio posle dodavanja Đuričkovića, a Rad je izjednačio u 55. minutu.

Praktično iz dve akcije domaćin je stigao do izjednačenja. Denić je odradio sjajan posao na levoj strani i proigrao Vujačića koji je pobegao Mitroviću i pogodio za 2:2.

Usledio je veliki pritisak Partizana, a i Rad je imao nekoliko opasnih akcija iz kontri. Sve je rešeno 11 minuta pre kraja kada je rezervista Đorđe Jovanović pogodio posle odlične akcije Tavambe.

Tavamba je još jedan odličan meč zaokružio golom u 88. minutu kojim je i definitivno odlučen pobednik.