Trijumf Zmajeva, Voši bod, novo slavlje Brđana

FK Voždovac

U subotu su u Superligi Srbije igrana četiri meča 17. kola, a pobede su ostvarili Crvena zvezda, Čukarički i Voždovac.

Čukarički je nastavio sa sjajnim partijama ove jeseni, a do nova tri boda je došao u Kruševcu gde je bio bolji od Napretka sa 2:1. Brđani, koje sa klupe predvodi Nenad Lalatović, poslednji put su poraženi još 13. septembra od Radnika sa 2:1 na Banovom brdu. Čukarički je od tada na devet mečeva u Superligi i Kupu ostao neporažen, a bio je uspešan i u dva prijateljska meča.

U Kruševcu za Napredak je pogodio Uroš Derić u 21. minutu, dok su pobedu Čukaričkom doneli Boris Kopitović u 20. i Petar Bojić u 37. minutu.

Radnik iz Surdulice je u ovom kolu ponovo bio neugodan protivnik, a bod je u subotu osvojio u Novom Sadu na stadionu „Karađorđe“, gde je bilo 0:0.

Voždovac je posle dva uzastopna poraza došao do pobede, i to protiv Bačke na svom terenu sa 2:0. Prvi gol za izabranike Ilije Stolice postigao je vezista Miloš Pavlović u 40. minutu, dok je konačnih 2:0 postavio Andrija Luković u 85. minutu iz jedanaesterca.