Ostojić: Nismo smeli da dozvolimo onakav gol Boaćija

FK Partizan

Odbrambeni igrač Partizana Bojan Ostojić žali zbog primljenog gola u 84. minutu večitog derbija i zbog ispuštena dva boda, ali ističe da je napadač Zvezde Ričmong Boaći dobar igrač. Ostojić najavljuje ozbiljnu pripremu u nastavku sezone.

Iako su mu se zbog prednosti od 1:0 smešila tri boda, Partizan je posle Boaćijevog gola u 84. minutu morao da se zadovolji „samo“ jednim.

Jeste, imali smo prednost do 84. minuta. Primili smo onakav gol kakav nismo smeli da dozvolimo. Ispustili smo dva boda, ali šta ćemo? Da smo primili gol u prvom poluvremenu, bilo bi mi lakše. Ovako mi je mnogo teže palo„, ističe Ostojić.

Boaćiju se ukazala samo jedna šansa, ali on ju je iskoristio.

Stvarno se radi o kvalitetnom igraču i iskoristio je to na najbolji mogući način. Lopta je prošla kroz šumu igrača i završila je u mreži„.

Upitan kako mu se dopao derbi, 33-godišnji defanzivac je kazao:

Derbi kao derbi. Oprezno igraju obe ekipe, znaju koliki je ulog u ovoj utakmici. Mislim da smo malo pazili u prvom poluvremenu, dok smo u drugom bili ofanzivniji. Stvarali smo šanse, Ožegović je imao odličnu šansu i ispustili smo to. Na kraju jedan-jedan„.

Derbi nije promenio stanje na tabeli, ostala je ista bodovna razlika izmeu Zvezde i Partizana, a Ostojić najavljuje ozbiljnu pripremu u nastavku i redukciju grešaka iz prvog dela sezone.

Očekujem da se još bolje spremamo i da ne gubimo utakmice kao što smo gubili ove polusezone na našem terenu. Moramo maksimalno ozbiljno da se spremimo i da ne dozvoljavamo ovakve greške kao večeras„, zaključuje Ostojić.