Izborio polufinale: Partizan rešio meč za dva minuta

Fudbaleri Partizana izborili su plasman u polufinale Kupa Srbije.

Partizan

FK Partizan

Oni su pobedili Javor u gostima rezultatom 2:0, golovima Ognjena Ožegovića u 65. i Nemanja R. Miletića u 67. minutu u utakmici polufinala.

U prvih petnaest minuta utakmice Partizan je imao veći posed lopte i stvarao šanse, a najaktivniji su bili nekadašnji fudbaler Javora Nemanja G. Miletić i Marko Janković.

U 24. minutu arbitar je dosudio treći korner za crno-bele, a izveo ga je Janković, Svetozar Marković je šutirao sa peterca, ali je Đogatović intervenisao.

U prvom poluvremenu nije viđeno ništa značajnije, najzanimljiviji su bili  poslednjih deset minuta.

Gosti su imali najozbiljniju šansu u dosadašnjem toku utakmice u 51. minutu kada je Pantić dodao loptu Tavambi na petercu, ali je njegov udarac izblokirao Karišik.

Đukić je morao da napravi izmenu očigledno prinudnu u 54. minutu, a umesto njega u igru je ušao Slobodan Urošević.

Partizan vodi od 65. minutu, a strelac gola je Ognjen Ožegović, koji se najbolje snašao u petercu na centaršut Markovića.

Crno-beli ne staju! Samo dva minuta posle vodećeg pogotka, duplirali su prednost, ovog puta strelac je bio Nemanja R. Miletić, koji je glavom postigao gol, a asistent je bio ponovo Marković.

Igrao se 71. minut kada je Javor imao ozbiljnu šansu preko Mrkaića, ali Stojković je sjjano reagovao.

Domaćini igraju sve agresivnije i u 77. minutu stvaraju ozbiljnu šansu preko Dolmagića.

Devet minuta kasnije Tavamba šutira ka golu Javora sa 15-tak metara udaljenosti, ali je Đogatović sjajno intervenisao.

Sudija je produžio igru još tri minuta.

JAVOR: Đogatović - Dolmagić, Karišik, Kornelijus, Amanović - Panić, Kolaković, Crnomarković - Đerić, Krnić - Mrkaić. Klupa: Šćekić, Ristovski, Marković, Maričić, Petković, Ilić, Cvetković. Trener: Valdo Jagodić.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić - Zdjelar, Pantić, Janković, Đerlek - Tavamba, Ožegović. Klupa: Jovičić, Vakulko, Ivanović, Jevtović, Ilić, Urošević, Jovanović. Trener: Miroslav Đukić.