Petarda Partizana pred plej-of i večiti derbi

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Borac iz Čačka rezultatom 5:0 na svom stadionu u 30. kolu Superlige Srbije, poslednjem pred podelu bodova i tabele na plej-of i plej-aut grupu.

Partizan je slavio golovima Ognjena Ožegovića u 9. i 53. minutu iz penala, Svetozara Markovića u 38, Danila Pantića u 62. i Zorana Tošića u 72. minutu.

Izabranici trenera Miroslava Đukića nisu imali problema protiv ekipe iz Čačka, a šef struke tima iz Humske je mogao da isproba i neke mlađe igrače, dok su utakmicu propustili Marko Jevtović i Bojan Ostojić, zbog povreda, kao i Vladimir Stojković zbog parnih kartona.

Utakmicu će sigurno pamtiti i mladi štoper Partizana Svetozar Marković, koji je postigao debitantski gol u crno-belom dresu.

Posle utakmica 30. kola tabela Superlige je podeljena na dva dela, na po osam ekipa u grupama za plej-of i plej-aut.

Vodi Crvena zvezda, koja posle podele bodova na prvom mestu ima 39 bodova, dok je Partizan drugi sa 33. Večiti derbi se igra već u subotu 14. aprila, i posle toga će se mnogo znati, kada je u pitanju konačan rasplet u borbi za titulu.

Tok meča:

Fudbaleri Partizana poveli su u devetom minutu igre, kada je svoj osmi pogodak u sezoni Superlige postigao Ognjen Ožegović. Prethodno je sa oko 30 metara slobodan udarac izveo Danilo Pantić, lopta je išla po zemlji, došla je do Ožegovića u šesnaestercu, koji je skrenuo njenu putanju i savladao golmana Borca Mišića.

U 13. minutu je Saša Filipović imao odličnu priliku za Borac, bio je ispred golmana Marka Jovičića, ali je šutirao pored gola.

Sedam minuta kasnije Armin Đerlek je sam krenuo u napad ka golu Mišića, šutirao je iz blizine posle dobrog prodora, ali preko gola.

Posle perioda igre bez izglednijih prilika, Partizan je u 38. minutu duplirao prednost kada je svoj prvi gol u crno-belom dresu postigao mladi defanzivac Svetozar Marković.

On je loptu zahvatio glavom posle kornera, činilo se da će golman Borca Saša Mišić lako intervenisati, ali mu je lotpa proklizala kroz ruke i punim obimom prešla gol liniju. Iako je loptu iz gola izbacio Zoćević, dileme nije bilo 2:0, a to je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom delu igre se nije mnogo čekalo na treći pogodak izabranika trenera Miroslava Đukića. Novi pogodak, ovoga puta sa jedanaesterca, postigao je Ognjen Ožegović u 53. minutu, koji je šutirao u desnu stranu, dok je golman Mišić otišao na suprotnu. Pre toga je u šesnaestercu Čačana oboren Luka Cucin, koga je uposlio Marko Janković, koji je prošao po desnoj strani terena.

U 62. minutu Partizan je poveo sa 4:0, a gol je upisao Danilo Pantić, koji je posle kornera prihvatio gol na oko 20 metara ispred gola Borca, šutirao snažno po dijagonali, a golman Mišić nije imao šanse da zaustavi udarac mladog fudbalera.

Istog minuta je u igru umesto Đerleka ušao iskusni Zoran Tošić, a popularni Bambi se deset minuta kasnije takođe upisao među strelce. Prvo je Ognjen Ožegović probao makazicama iz daljine, lopta je stigla do Leandrea Tavambe, nije bilo ofsajda, prihvatio ju je Tošić, koji je povisio na 5:0.