Zvezda zasijala u derbiju za otvoren put ka tituli

Katarina Kostić

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan rezultatom 2:1 na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici prvog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Strelci za Crvenu zvezdu u 157. večitom derbiju su bili Nemanja Radonjić u 18. i Aleksandar Pešić u 21. minutu, dok je za Partizan bio precizan Ognjen Ožegović u 90+8. minutu iz penala.

Zvezda je uspela da trijumfuje protiv velikog rivala posle sedam mečeva bez pobede, što će joj mnogo značiti u borbi za titulu.

Do kraja nadmetanja u plej-ofu Superlige Srbije je ostalo još šest kola, a crveno-beli na prvom mestu imaju devet bodova prednosti nad timom iz Humske. Partizan bi tako, čak i u slučaju da se na kraju izjednači po bodovima, ostao bez titule, jer je Zvezda bila prva na kraju prvog dela sezone i u tom scenariju bi imala prednost.

Na stadionu „Rajko Mitić“ je viđeno daleko zanimljivije prvo poluvreme, u kome su izabranici Vladana Milojevića lako došli do dva gola, dok su svi putevi ka golu Borjana bili zatvoreni.

Partizan je prvo poluvreme završio bez šuta ka protivničkom golu, a ni u drugom delu igre nije bilo bolje. Na kraju su crno-beli ipak uspeli da ublaže poraz, ali je gol Ožegovića sa penala u poslednjim minutima stigao kasno.

Tok meča:

Obe ekipe su počele nervozno meč, a do 17. minuta nije bilo prilika, kada je Srđan Babić poslao loptu u šesnaesterac Partizana, gde je Slavoljub Srnić glavom bio neprecizan.

Posle perioda igre u kojem nije viđeno gotovo bilo šta zanimljivo Crvena zvezda je za samo tri minuta došla do 2:0.

Prvo je u 18. minutu sjajan gol postigao mladi ofanzivac crveno-belih Nemanja Radonjić. Prvo je izveden aut, lopta je išla od Aleksandra Pešića do Srnića, koji ju je poslao do Radonjića, koji je na volšeban način šutirao iz kolena. Lopta je prošla golmana Partizana Stojkovića čija parada nije mogla da zaustavi odličan šut, te loptu koja se od stative odbila u mrežu.

Tek što je prošlo tri minuta novi pogodak za ekipu iz Ljutice Bogdana. Nemanja R. Miletić je pogrešio, loptu je preuzeo Branko Jovičić, koji je odigrao do Bena, a fudbaler sa Komorskih ostrva je pronašao na levoj strani Pešića, koji je prebacio Stojkovića za 2:0.

Posle drugog gola Crvene zvezde nastavljena je njena dominacija, pa su se ređale šanse pred golom Stojkovića. Probali su Ben, Radonjić i Krstičić, ali je na sreću crno-belih Vladimir Stojković bio pribran.

Do kraja prvog poluvremena Partizan nije uspeo da stvori šansu pred golom Crvene zvezde, a čak nije uspeo da uputi ni šut ka golu Borjana.

Na drugoj strani izabranici Vladana Milojevića su potpuno kontrolisali igru, i mogli su na odmor da odu i sa većom prednošću.

Na početku drugog dela igre trener Partizana Miroslav Đukić je na teren umesto Armina Đerleka poslao Zorana Tošića.

Zvaničan podatak je da se na tribinama stadiona „Rajko Mitić“ nalazi 35.131 gledalac, iako deluje da je daleko od toga.

U drugom poluvremenu nije viđeno previše uzbuđenja na terenu, iako je Partizan u par trenutaka bio nešto konkretniji.

Nemile scene su viđene na tribinama, tačnije na zapadnoj, gde je došlo do tuče i prekida meča.

Crno-beli su uspeli da se približe golu Zvezde pred sam kraj meča, a najbolju šansu je imao Zoran Tošić u 85. minutu kada je šutirao iz slobodnog udarca, ali je Milan Borjan sjajno intervenisao.

Na kraju je utakmica produžena za šest minuta, a tada je došlo i do promene rezultata. Partizan je izveo slobodan udarac, lopta je posle parade Borjana pogodila prečku, ali je u pokušaju da dođe do nje oboren Ognjen Ožegović. Sudija Danilo Grujić je procenio da je to prekršaj za najstrožu kaznu, čiji je realizator bio takođe Ožegović, koji je šutirao u desni donji ugao Borjanovog gola.

Posle gola je nastala pometnja, sukobili su se igrači obe ekipe, a na kraju su Mičel Donald i Sejduba Suma dobili crvene kartone.

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić, Rodić – Krstičić, Jovičić – Srnić (Adžić), Ben (Milijaš), Radonjić (Donald)- Pešić. Na klupi: Supić, Gobeljić, Frimpong, Račić, Milijaš, Adžić, Donald.

Partizan: Stojković – Vulićević, N.R. Miletić, Marković, N.G. Miletić – Đerlek (Tošić), Pantić, Zdjelar, Janković (Suma) – Ožegović, Tavamba (Ivanović). Na klupi: Jovičić, Urošević, Jevtović, Vakulko, Tošić, Suma.

Crvena zvezda u derbi ulazi sa šest bodova prednosti na prvom mestu na tabeli Superlige, pa bi utakmica na stadionu „Rajko Mitić“ mogla mnogo da utiče na konačan rasplet prvenstva i borbu za titulu.

Trener crveno-belih Vladan Milojević u protokol nije uvrstio nedovoljno oporavljenog štopera Vujadina Savića, dok je na drugoj strani Miroslav Đukić odlučio da od starta krene ofanzivno, sa dva napadača, kako je i najavio.

Utakmicu kroz prizmu statistike možete pratiti i na servisu na našem sajtu OVDE.

Kompletnu najavu 157. večitog derbija pročitajte OVDE.