Tošić matirao Čuku, Stojković se povredio

Getty Images/Srđan Stevanović

Partizan je na svom terenu sa 2:1 svladao Čukarički u drugom kolu plej ofa Superlige. Meč je obeležio Zoran Tošić, ali i povreda Vladimira Stojkovića.

Miroslav Todorović/FK Partizan

Četiri dana nakon poraza u prvom meču polufinala Kupa, Partizan se revanširao Čukaričkom pobedom u drugom kolu doigravanja za šampiona u Superligi.

U poslednjem meču nedeljnog programa, Partizan je slavio protiv Čukaričkog sa 2:1 a heroj crnobelih navijača je Zoran Tošić koji je postigao oba gola.

Miroslav Đukić je u timu u odnosu na sredu napravio nekoliko izmena, a do pobede je njegov tim došao Tošićevim golovima u 18. i 81. minutu.

Partizan je vodio od 18. minuta. Drinčić se okliznuo na oko 20 metara od svog gola, izgubio je loptu koju je Ožegović prosledio do Tošića koji je sjajno šutirao i zatresao mrežu Brđana.

Čukarički je do izjednačenja došao nakon manje od minuta igre u drugom poluvremenu. Saša Zdjelar je napravio veliku grešku koju je Belaković iskoristio i matirao Stojkovića za 1:1.

Napadi su se Partizanu isplatili u 81. minutu kada je Tavamba odložio loptu za Tošića koji na sličan način kao i kod prvog gola precizno šutira i pogađa za 2:1.

Vladimir Stojković nije igrao u Kup meču jer se ušinuo na zagrevanju, a u ovom duelu je morao da završi meč u 74. minutu nakon nezgodnog sudara sa Markom Jevtovićem. Kako je izgledalo u prvom trenutku, povreda bi mogla da bude ozbiljnija. Stojković i Jevtović su se nezgodno sudarili nakon gužve u kaznenom prostoru Partizana, a prvi golman reprezentacija Srbije teško je napustio teren, šepajući i sa bolnim izrazom na licu.