05.05.2018 | 19:46 > 19:47

Rad ispratio Borac iz Superlige

U subotu su odigrane tri utakmice plej-auta Superlige Srbije u fudbalu, a pobede su ostvarili Rad, Bačka i Radnik. Borac iz Čačka je porazom ispao iz elitnog ranga, i u narednoj sezoni će igrati u Prvoj ligi Srbije.

Fudbalska Superliga Srbije

SK

Borac je na svom terenu izgubio od Rada sa 2:1, a čovek odluke bio je Vladimir Volkov sa penala u 90+3. minutu. Pre toga je Bogdan Mladenović u 36. minutu doneo prednos Građevinarima, dok je izjednačio Miloš Džugurdić u 43. minutu.

Bačka je pregazila Javor sa 4:0, a strelci za tim iz Bačke Palanke su bili Miroslav Bjeloš u 10. minutu iz penala, Luka Mićić u 19. i 69, kao i Luka Luković u 38. minutu.

Javor je igrao od 55. minuta sa desetoricom na terenu, pošto je Brazilac Eliomar dobio drugi žuti karton.

Radnik je u Surdulici pobedio Zemun sa 2:1, a dvostruki strelac je bio Igor Zlatanović u 35. i 61. minutu, oba puta sa penala. Jedini gol za Zemun postigao je Miljan Vukadinović u 53. minutu.

Do kraja plej-auta je ostalo još dva kola, a situacija na tabeli je sledeća: Mladost 27 bodova, Mačva 25, Radnik 25, Zemun 25, Rad 22, Javor 20, Bačka 19, Borac 12.