Zvezdina petarda za šampionsko slavlje – 28 ili 29?

Miloš Marković

Fudbaleri Crvene zvezde proslavili su u subotu osvajanje titule u Superligi Srbije pred oko 30.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić" tokom meča protiv Voždovca u poslednjem kolu. Izabranici trenera Vladana Milojevića su slavili sa 5:1, pa su prvenstvo završili sa 60 bodova, 17 više od Partizana.

Sjajna atmosfera je viđena na najvećem srpskom stadionu, a čast da podigne šampionski trofej imao je kapiten Nenad Milijaš. Članovi stručnog štaba, igrači i trener Vladan Milojević su crvenim tepihom došli do centra terena, gde su im uručene medalja, a zanimljiv je bio natpis na majicama igrača – 29. titula.

Iako je zvanično Crvena zvezda bila šampion države 28 puta od osnivanja, uprava kluba iz „Ljutice Bogdana“ je zahtevala da joj se prizna i trofej iz 1946. godine, kada su crveno-beli bili šampioni na republičkom nivou, dok se na saveznom nije igralo.

Svi igrači su burno pozdravljeni, ali je izviždan Luka Adžić koji nije produžio ugovor sa klubom, već je na putu, kako prenose srpski mediji, za Anderleht.

Pehare FSS i Superlige kapitenu Crvene zvezde Nenadu Milijašu uručili su Dragiša Binić i Vladimir Bulatović, dok je legendarni Dušan Savić uručio Aleksandru Pešiću trofej za najboljeg strelca lige.

Posle prvog poluvremena Crvena zvezda je vodila sa 2:0, a strelci su bili El Fardu Ben u 18. i Nemanja Radonjić u 20. minutu.

Ben je u 18. minutu iskoristio odlično dodavanje Nemanje Radonjića, da bi bez problema savladao Čupića. Dva minuta kasnije Radonjić je povisio na 2:0 uz klizeći start, a ovoga puta asistent je bio Uroš Račić.

U 52. minutu je na 3:0 povisio Dejan Joveljić, koji se izborio u duelu sa Gajićem iz Voždovca, dok je 20 minuta kasnije gol za Zmajeve postigao Andrija Luković.

Dva minuta kasnije novi gol za Zvezdu – strelac je bio kapiten Mičel Donald, koji je najverovatnije odigrao svoj poslednji meč za crveno-bele.

U 88. minutu postavljen je konačan rezultat, a u strelce se upisao i Uroš Račić.

Zvezda će titulu slaviti i na ulicama Beograda, po završetku utakmice igrači i stručni štab će u autobusu predvoditi povorku do Hrama Svetog Save.