Partizan posle preokreta osvojio Kup!

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbaleri Partizana osvojili su Kup Srbije, pošto su u finalu posle preokreta bili bolji od ekipe Mladosti iz Lučana rezultatom 2:1.

Tim Miroslava Đukića tako je stigao do prvog trofeja ove sezone.

Mladost je bila odličan rival na startu duela u Surdulici. Posle nekoliko odličnih šansi da stignu do vođstva, radost navijačima iz Lučana doneo je Janko Tumbasević u 21. minutu, kada je glavom zatresao mrežu golmana Vladimira Stojkovića.

Crno-beli su u nastavku zaigrali mnogo agresivnije i vrše držali loptu u svom posedu, a za izjednačenje tima iz Humske zaslužan je bio crnogorski fudbaler Marko Janković, koji je zatresao mrežu Lučanaca u 31. minutu i tako pre odlaska na pauzu izjednačio na 1:1.

U drugom delu igre beogradski tim je potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom i nije dozvoljavao protivniku da ozbiljnije ugrozi mrežu Vladimira Stojkovića.

Posle nekoliko konkretnih šansi, svoju priliku realizovao je iz kornera Saša Zdjelar u 62. minutu i tako stavio tačku na pobedu crno-belih.

Posle vođstva Partizan je imao još nekoliko šansi da stigne do trećeg gola, ali ih nije iskoristio. Mladost je u trećem minutu sudijske nadoknade ostala sa igračem manje, pošto je Aleksandar Pejović zbog nesportskog ponašanja zaradio drugi žuti karton.

Mladost je i plasmanom u finale stigla do istorijskog uspeha, a crno-beli su osvajanjem Kupa Srbije „spasili“ svoju sezonu, pošto ih je u šampionatu Srbije nadigrala Crvena zvezda.

Tok meča možete pratiti ovde:

Partizan je prvi put zapretio u petom minutu susreta. Janković je poslao oštar centaršut iz slobodnog udarca, lai su crno-beli izborili smao korner, posle koga je Antonov poslao loptu preko gola.

Mladost je posle nekoliko solidnih akcija i odlične igre na startu meča stigla do prednosti golom Janka Tumbasevića u 21. minutu.

Posle odlične kombinacije Jovanovića i Miloševića na desnoj strani kaznenog prostora Partizana, bek Lučanaca je ubacio loptuna prvu stativu. Jevtović je uklizao i podigao loptu na petercu, a Tumbasević glavom zatresao mrežu Vladimira Stojkovića.

U 31. minutu izjednačenje Partizanu doneo je crnogorski fudbaler Marko Janković, posle sjajnog šuta iz slobodnog udarca.

Do kraja prvog dela igre nije bilo većih šansi na obe strane, pa su Mladost i Partizan na poluvreme otišli sa izjednačenim rezultatom.

Crno-beli su u drugom poluvremenu bili mnogo agresivniji, stvarali su šanse, ali su uz nedostatak konkretnije završnice još uvek čekali na vođstvo.

Prednost Partizanu doneo je Saša Zdjelar, kada je u 62. minutu bio precizan iz kornera.

Tim iz Humske je posle vođstva potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom, kroz nekoliko šansi probao da dođe do trećeg gola, ali nije bilo realizacije prilika.