Omladinci Zvezde preokretom u derbiju do titule!

FK Crvena zvezda

Omladinci Crvene zvezde novi su šampioni Srbije. Oni su u poslednjem kolu domaćeg šampionata obezbedili titulu pobedom nad ekipom Partizana i to posle velikog preokreta.

Crveno-beli omladinski pogon slavio je rezultatom 4:3, iako je Partizan na poluvremenu imao značajnu prednost 3:0.

Zvezda je „jurila“ trijumf u tom duelu, da ne bi zavisila od drugoplairanog Brodarca, koji je gostovao ekipi Čukaričkog u poslednjem kolu.

Pre početka omladinskog večitog derbija na Teleoptiku došlo je do sukoba navijača, posle čega je stigla i informacija da su u tom sukobu povređene dve osobe.

Od starta utakmice gosti su bili mnogo agresivniji, prva dva gola postigao je Nović, a zatim je velikih 3:0 Partizanu doneo Jovan Kokir.

Crveno-beli su u nastavku osim golova Savića i Santrača, do izjednačenja stigli i autogolom defanzivca Partizana, a tačku na veliku pobedu stavio je Savić u samom finišu utakmice.

Izabranici Milana Lešnjaka su do vrha tabele na kraju šampionata stigli sa 76 bodova, dok je prošlogodišnji šampion Brodarac završio takmičenje kao drugi sa dva boda manje od Zvezde.