SL: Minimalci Napretka i Voždovca, remi na Brdu

FK Čukarički

Odigrana su tri meča prvog kola Superlige Srbije. Napredak i Voždovac ostvarili su minimalne trijumfe protiv Rada i Bačke, dok su na Banovom brdu u malom beogradskom derbiju Čukarički i Zemun odigrali nerešeno 1:1.

Mečevi u Kruševcu i „Na krovu“ bukvalno su imali gotovo identičan tok. Na oba meča domaćini su dolazili do gola praktično na samom početku. U Kruševcu Napredak je poveo u sedmom minutu pošto je Aleksa Vukanović bio precizan sa bele tačke. Voždovac je nešto ranije zatresao mrežu Bačke, u četvrtom minutu a strelac je bio Aleksandar Ješić. Na obe utakmice to su bili jedini golovi i sva tri boda su ostala domaćinima.

Slično je krenuo da se razvija i treći meč između gradskih rivala Čukaričkog i Zemuna. Domćin je na Banovom brdu došao do vođstva nešto kasnije, u 25. minutu. Ovusu je iskoristio asistenciju iskusnog Nikole Drinčića. Ipak, za razliku od dva ostala meča na ovom su gosti ipak odgovorili. U 61. minutu Veljko Simić je doneo poravnanje, a ispostaviće se da je ovaj gol bio vredan boda za Zemunce.