Kosović: Nisam još 100 posto na terenu

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaler Partizana Nebojša Kosović upisao je svoju prvu ovosezonsku utakmicu u rodnom Nikšiću u utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ekipe Rudara iz Pljevalja. Dobrim radom u pripremnom delu u Sloveniji nametnuo se treneru Đukiću, te je prve minute upisao i na početku Superlige.

Kosović je u pobedi crno-belih protiv Dinama iz Vranja (1:0) u Surdulici igrao do 73. minuta, a sada ga očekuju nova iskušenja protiv litvanskog Trakaija u drugom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

„Start sezone je zadovoljavajuć na evropskoj sceni, jedino nas boli taj poraz na početku sezone u domaćem prvenstvu kada smo izgubili u Surdulici od domaćina. Ukupno smo ostvarili na tri utakmice tri pobede bez primljenog gola i želimo tako da nastavimo u Litvaniji, prođemo Trakai i odemo dalje u treće kolo. Prvi poraz u Surdulici nas žulja, ali nam je svakako bio velika opomena. Idemo dalje i moramo da stvaramo pozitivnu atmosferu i veru za dalje, jer ono što je bilo ne možemo da vratimo„, rekao je Kosović za klupski sajt.

23-godišnji vezista je imao tešku povredu prednjih ukrštenih ligamenata kolena prošle sezone, ali se sada oporavio.

„Svi znamo da sam pauzirao sedam meseci, da je reč o teškoj povredi prednjih ukrštenih ligamenata koja je, hvala Bogu, iza mene. Ipak osećam da nisam još 100 posto na terenu onaj kako želim. Zato radim, svestan sam svih dobrih stvari, ali i onih koje treba dopuniti i siguran sam da će biti to to kako odmiču utakmice. Tu smo da pomognemo i novajlijama i njima je potrebno vreme da se uigraju. Svi momci su super i svi zaista dišemo kao tim“, rekao je Kosović i dodao:

„Što se tiče želja, želim da se nametnem dobrim igrama i samo i jedino da Partizan pobeđuje“

Partizan je u prvom meču drugog kola kvalifikacija za LE pobedio Trakai sa 1:0, dok je revanš u četvrtak od 18:00 u Litvaniji.