Isto i bez Đukića. Partizanu samo bod protiv Mladosti

partizan.rs, Miroslav Todorović

Šok terapija u Partizanu i smena Miroslava Đukića nije urodila plodom. Bar ne u prvom meču u kome Đukića nije bilo na klupi. Partizan je u trećem kolu Superlige Srbije na svom terenu odirao 0:0 protiv Mladosti iz Lučana.

Nakon tri kola Partizan ima četiri osvojena boda i ne mnogo razloga za zadovoljostvo.

Napadali su crno – beli i u ovom meču, ali prilike koje su stvarali nisu bile dovoljno dobre da bi se postigao gol. Sa druge strene, nekoliko puta je pripretila i Mladost, ali i Lućanci nisu uspeli da zatresu mrežu.

Ponovo je stadion u Humskoj bio gotovo prazan, ali i to malo navijača nije dobilo ono zbog čega su došli pa je zvižducima „pozdravljen“ Sejduba Suma koji je zamenjen pola sata pre kraja duela.

U samom finišu meča najagilniji je bio Đorđe Ivanović koji je u igru ušao umesto Sume, ali su svi njegovi pokušaji završavali pored gola.

Partizan je u ovom duelu predvodio Žarko Lazetić dok je Zoran Mirković meč pratio iz lože.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.

TOK MEČA:

Partizan u trećem kolu Superlige Srbije dočekuje Mladost iz Lučana sa Žarkom Lazetićem na klupi. On je privremeno rešenje dok Zoran Mirković ne preuzme ekipu.

Evo i sastava timova koji će istrčati na teren u Humskoj:

Partizan (4-1-4-1): Kljajić – N. R. Miletić, Valijente, Marković, N. G. Miletić – Smiljanić – Đerlek, Janković, Pantić, Suma – Rikardo

Mladost (4-4-2): Rosić – Andrić, Milošević, Šatara, Pešić – Pavlović, Pejović, Tumbasević, Radivojević – Odita, L. Jovanović.

Tok meča možete pratiti i na našem sajtu.

13′

Nakon pristojnog šuta Milana Smiljanića nakon koga je lopta izbijena u aut, u kaznenom prostoru Mladosti pao je napdač Partizana Gomeš, ali sudija kaže da nije bilo dovoljno kontakta za faul i kazneni udarac za crno – bele.

23′

Partizan više ima loptu u nogama, napada i stvara pristojne prilike. Marko Janković je dobro šutirao iz slobodnog udarca nakon faula koji je napravljen nad njim, ali nije bio dovoljno precizan da postigne gol.

POLUVREME

Partizan je do odlaska na odmor imao još nekoliko ozglednih prilika koje nije uspeo da pretvori u gol. Nakon centaršuta Gomeša u 35. minutu niko od domaćih igrača u gužvi nije uspeo da zahvati loptu i pošalje je ka golu. U dobroj prilici bio je u 38. minuzu Suma, ali je nakon njegovog šuta lopta prošla pored stative.

U prilici su se do pauze našli Đerlek i Valijante, ali je rezultat 0:0.

59′

Na početku drugog poluvremena Mladost je pripretila preko Odete, ali nekadašnji igrač crno – belih nije bio u najboljoj poziciji da dobro prihvati loptu.

Čini se da u nastavku Mladost ima sve više prostora za napade i građenje igre. U dobroj prilici bio je Predrag Pavlović. Nakon njegovog šuta sa same iviče kaznenog prostora lopta odlazi pored gola.

78′

Pokušava Partizan da dođe do pogorka, ali kako se meč primiče kraju napadi domaćina su sve blaži. Pola sata pre kraja meča Sejduba Suma je zamenjen, a malobrojni navijači u Humskoj su ga na klupu ispratili zvižducima.