Majstorija Pantića za pobedu Partizana

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Zemun na gostovanju u meču 4. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su na stadionu u Gornjoj Varoši zabeležili drugi trijumf u prvenstvu, uz poraz i remi, i sa 7 bodova trenutno su na deobi petog i šestog mesta sa novosadskim Proleterom.

Gol odluke na debiju Zorana Mirkovića na klupi tima iz Humske u Superligi postigao je Danilo Pantić u 20. minutu.

Za razliku od prvog meča 3. kola kvalifikacija za plaslam u Ligu Evrope protiv danskog Noršelanda, Mirković je od prvog minuta na teren poslao iskusnog Smiljanića, Đerleka, Ožegovića, Enakea, Uroševića…

Domaći su prvi zapretili posle deset minuta igre, a već u sledećem napadu Zemun je imao još jednu dobru šansu, ali je Vukadinović šutirao visoko preko prečke.

Ekipa iz Humske je kaznila promašaje domaćina iz prvog ozbiljnijeg napada. Igrao se 20. minut kada je Pantić pobegao svom čuvaru i potom preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao golmana Miloševića – 0:1.

Gosti su do odlaska na odmor pokušali da dupliraju prednost, ali pokušaji Smiljanića u 32. i Nikolića tri minuta kasnije nisu završili iza leđa čuvara mreže Zemuna. U 41. minutu zapretio je i Urošević posle centaršuta Enakea, dok je poslednju priliku u prvom poluvremenu imao domaći tim.

Zemunci su pokušali iz slobodnog udarca posle prekršaja za žuti karton Sume, ali nije bilo opasnosti.

Mirković je nezainteresovanog Sumu na poluvremenu ostavio u svlačionici, a šansu je dobio novajlija Zakarić, koji je bio među najagilnijima u prvih 15 minuta nastavka.

U 70. minutu Zemun je posle gužve u kaznenom prostoru imao još jednu dobru šansu, ali je lopta posle udarca Vukadinovića završila u naručju golmana Stojkovića.

Motivisani Zakarić je 73. minutu pokušao sve sam, međutim, posle njegovog udarca lopta je završila u korneru.

Veliku šansu domaći su imali u 76. minutu. Kukuličić je prošao po desnoj strani, poslao je loptu Saviću, koji je promašio loptu. Tri minuta kasnije domaći su pokušali iz slobodnog udarca. Nije bilo naivno po crno-bele…

Ožegović je u 88. minutu mogao da reši meč, ali posle dobrog centaršuta nije uspeo da stigne do lopte.

Zemun je u nadoknadi vremena imao još dve priliku da dođe do boda, međutim, gosti su uspeli da se odbrane.