Superliga logo

02.09.2018 | 20.50 > 23:01

Partizan odoleo Bačkoj sa desetoricom

Fudbaleri Partizana pobedili su na domaćem terenu Bačku rezultatom 1:0 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa u Superligi Srbije i tako ostali na pet bodova zaostatka u odnosu na lidera na tabeli Crvenu zvezdu.

Fudbaleri Partizana

FK Partizan

Jedini pogodak na meču postigao je Svetozar Marković u 49. minutu, kada je na drugoj stativi sačekao prelep centaršut Nikolića, koji je spoljnom ubacio loptu u šesnaesterac.

Sredinom drugog poluvremena Partizan je ostao sa igračem manje kada je Miletić dobio crveni karton zbog šutiranja protivnika, a Partizan je od tog trenutka bio u podređenoj poziciji na terenu.

Ipak, crno-beli su sačuvali mrežu golmana Kljajića do samog kraja, a nakon nova tri boda Partizan zaostaje u odnosu na Crvenu zvezdu na čelu tabele pet bodova i jedan bod u odnosu na Radnički iz Niša uz jednu utakmicu manje.

U narednom kolu Partizan će igrati protiv Proletera u Novom Sadu, dok će Bačka ugostiti Mladost.

U drugom meču kola odigranom u nedelju uveče Crvena zvezda je ubedljivo slavila protiv Vojvodine rezultatom 4:1.

Meč ste mogli da pratite i na sajtu Sport kluba.

Partizan je nastupao u sastavu: Kljajić, Gomeš, Kosović, Marković, Miletić, Nikolić, Pantić, Šehović, Valijente, Zakarić, Zdjelara.

Na klupi će biti: Đerlek, Ivanović, Smiljanić, Suma, Stojković, Uropšević i Vulićević.

Sastav Bačke bio je: Zogović, Bjeloš, Gavrić, Grabež, Ilić, Jovanović, Makarić, Mićić, Mladenović, Pantić, Radinović.

Na klupi su: Arsić, Bajić, Čeković, Dorić, Milojević, Spremo, Šubert.

87. minut - Šehović se povredio i neće moći da nastavi meč.

80. minut - Partizan nastoji da očuva prednost braneći se sa desetoricom fudbalera.

71. minut - Crveni karton! Makarič je opasno startovao nad Miletićem, koji je potom reagovao nesportski i šutnuo protivnika, pa dobio direktan crveni karton.

60. minut - Gosti kontrolišu tok meča i imaju loptu u svojim nogama.

49. minut - GOL! Svetozar Marković je bio sam na drugoj stativi i spretno iskoristio lep centaršut spoljnom Nikolića.

46. minut - Žuti karton dobio je Nebojša Kosović.

40. minut - Partizan je nakon devetog kornera u prvom poluvremenu ubacio loptu u šesnaesterac, a kapiten gostiju Bjeloš se tom prilikom povredio. Ipak, povreda nije bila teža, pa je kapiten Bačke mogao da nastavi meč.

37. minut - Dobru priliku imali su igrači Bačke, ali Makarič nije uspeo da pogodi iz mrtvog ugla pošto je obišao golmana crno-belih Kljajića.

30. minut - Navijači Partizana istakli su transparente nezadovoljstva zbog načina koje rukovodstvo upravlja klubom.

25. minut - Bačka je postigla gol posle kornera, Mladenović je savladao Kljajića, ali je pogodak odmah poništen posle ofsajda.

16. minut - Prvo je Zakarič pokušao nakon centaršuta sa desne strane, ali je Zogović odbranio, a potom je u istom minutu šansu imao i Rikardo, ali je lopta otišla pored gola.

9. minut - Posle jednog centaršuta Rikardo je tražio jedanaesterac zbog igranja rukom, ali najstrože kazne nije bilo.