Rikardo za pobedu, Stojković i prečka spasili Partizan

Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su u 8. kolu Superlige Srbije Proleter iz Novog Sada na gostovanju rezultatom 1:0.

Na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu tokom prvog poluvremena nije viđeno mnogo uzbuđenja, a jedino vredno pažnje bio je pogodak Rikarda Gomeša za Partizan u 13. minutu.

Pantić je uputio centaršut, lopta je preletela sve u šesnaestercu Proletera, na drugoj stativi se našao Zakarić, čiji udarac je presekao Rikardo i savladao golmana Miloša Vesića.

U prvom delu igre nije bilo pravih prilika na obe strane terena, dok je u nastavku Proleter bio konkretniji i ofanzivniji.

Ekipa iz Novog Sada je čak tri puta mogla do izjedačenja, ali je dva puta prečka gola Partizana zaustavljala udarce Čovića i Bukorca, dok je u 64. minutu briljirao i golman crno-belih Vladimir Stojković, koji je odbranio udarac Mirosavljeva sa bele tačke.

Do kraja meča je Partizan mogao da kazni promašaje Proletera, na prvom mestu preko Pantića, ali je ostalo 0:1.

Ekipa trenera Bate Mirkovića je vezala četvrtu uzastopnu pobedu i sada ima 16 bodova na trećem mestu na tabeli, iza Zvezde (18) i Radničkog iz Niša (17).