David Ramos, Getty Images

19.09.2018 | 17.49 > 18:54

Neubedljivi Partizan zabrinuo navijače pred derbi

Fudbaleri Partizana minimalnim rezultatom pobedili su Rad u zaostalom meču 5. kola srpske Superlige - 1:0.

Marko Janković

Srdjan Stevanovic Getty Images Sport

Crno-belima je tri boda doneo Marko Janković pogotkom u 50. minutu, a navijači tima iz Humske sigurno ne mogu da budu zadovoljni, pogotovo što Partizan u nedelju očekuje 158. večiti derbi protiv Crvene zvezde.

Ekipa Zorana Mirkovića se sa utakmicom više približila vodećoj Zvezdi na dva boda minusa, a skoro je neverovatan podatak da je Partizan u osam utakmica postigao isto toliko golova i zabeležio šest pobede.

"Građevinari" su odlično odigrali prvo poluvreme, imali su nekoliko dobrih šansi, a rano primljen pogodak u nastavku meča ih je u velikoj meri poremetio. Gosti su u 64. minutu ostali i bez isključenog Bogdana Mladenovića i već tada je bilo jasno da će teško ugroziti crno-bele.

Pogledajte SVE REZULTATE i TABELU.

Tok utakmice:

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvih 20 minuta, crno-beli su pokušavali da nađu put do gola gostiju, dok su igrači Rada strpljivo čekali svoju šansu da ugroze protivnika.

U 22. minutu prva prilika za Rad, šutirao je Bogdan Mladenović sa nešto više od 20 metara, ali je golman crbo-belih Vladimir Stojković bio na mestu.

U 36. minutu "građevinari" su imali najbolju šansu da povedu. Stefan Mihajlović se našao oči u oči sa Stojkovićem, golman crno-belih je već bio savladan, ali je Miroslav Vulićević požrtvovanim startom sa gol linije izbacio loptu i spasao svoj tim.

Vladimir Stojković, FK Partizan

Srdjan Stevanovic, Getty Images

Prvu ozbiljniju šansu za Partizan imao je Rikardo Gomeš u 38. minutu, međutim,  udarac Rikarda Gomeša zaustavio golman gostiju Dušan Marković.

U 41. minutu Mark Valiente je bio u dobroj poziciji posle kornera, ali je za malo zakasnio.

"Građevinari" su u 43. minutu ponovo zapretili, Mladenović je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Stojković "izvukao" loptu iz gornjeg desnog ugla.

Partizanje poveo u 50. minutu golom Marka Jankovića. Nemanja Nikolić je centrirao, a reprezentativac Crne Gore poluvolejom iz neposredne blizine desnom nogom savladao Markovića.

Crno-beli su posle vođstva nastavili da napadaju, ali ozbiljnijih šansi nije bilo u prvoj trećini drugog poluvremena.

U 64. minut Rad je ostao sa igračem manje zbog isključenja Mladenovića koji je dobio drugi žuti karton posle nesmotrenog starta nad Jankovićem.

Danilo Pantić je u 66. minutu sa velike udaljenosti pogodio stativu, a ubrzo odličnu šansu nije realizovao Gomeš.

Rikardo Gomeš

FK Partizan

Crno-beli su u 71. minutu tražili jedanaesterac posle duela Jankovića i Kasalice, ali se sudija nije oglasio. Kontakt je postojao, ali van kaznenog prostora.

Do kraja utakmice nije bilo mnogo uzbuđenja ni pred jednim ni pred drugim golom i crno-beli su zabeležili šesti trijumf u sezoni.