Boaći srušio Građevinu pred put na Ostrvo

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Rad na svom terenu 3:1 u 12. kolu Superlige Srbije.

Najzaslužniji za trijumf šampiona Srbije bio je napadač Ričmond Boaći, dvostruki strelac. Snažni Ganijac je zatresao mrežu u 39. minutu, na asistenciju Ebesilija, i 57. kad je iskoristio dodavanje Srnića i posle sjajnog trka savladao Markovića.

U međuvremenu, drugi gol za crveno-bele dao je Gobeljić u 45+1, na centaršut Degeneka.

Jedini pogodak za goste sa Banjice dao je Nenad Marinković u 78.

Zvezda je tom pobedom došla do 34 boda i sigurna je na prvoj poziciji. Rad je 10. sa 13.

Ekipa Vladana Milojevića je od starta utakmice uspostavila kontrolu, ali osim situacija kod golova nije bili mnogo ozbiljnih šansi pred golom Građevinara.

Na drugoj strani, Rad je najozbiljnije zapretio nekoliko minuta pre gola Marinkovića, ali je Perendija na drugoj stativi bio neprecizan.

Da je Rad u toj situaciji zatresao mrežu, ušlo bi se u neizvesnu završnicu, ali je ovako Zvezda, koja je posle vođstva od 3:0 igrala znatno lošije, bez problema privela meč kraju.

Na kraju je domaći tim mogao i do ubedljivije pobede, Čaušić je uputio odličan udarac, međutim, Marković je kranjim naporom izbacio loptu u korner.

Pobedom nad Radom, klub iz Ljutice Bogdana je napravio dobru uvertiru pred gostovanje Liverpulu u trećem kolu Lige šampiona. Taj meč je na programu u sredu od 21 čas.

Potencijalan problem za Milojevića pred tu utakmicu može biti i povreda Filipa Stojkovića, koji je u 33. minutu morao da napusti teren. Ipak, prve prognoze su da će borbeni bek biti spreman za meč na Enfildu.

U ostalim mečevima devetog kola, Radnički je u Nišu savladao Zemun 2:0, golovima Babića u 28. i 42. minutu i time zadržao drugu poziciju na tabeli sa sedam bodova zaostatka za Zvezdom.

Proleter je bio bolji od Mačve 1:0, pogotkom Čovića u 63. minutu. Šapčani su od 70. igrali sa desetoricom zbog isključenja Gemovića.

Duel Napretka i Radnika završen je bez pobednika – 1:1. Ndiaje je doveo domaće u vođstvo u 26. minutu, da bi bod timu iz Surdulice doneo Pantelić u 64.