Srdjan Stevanovic, Getty Images

05.12.2018 | 20:23 > 20:25

Gomeš doneo tri boda Partizanu

FK Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su Zemun u Humskoj sa 1:0 u poslednjoj utakmici 19. kola srpske Superlige.

Rikardo, FK Partizan

FK Partizan

Gol odluke za četvrti trijumf crno-belih u poslednjih pet utakmica postigao je Rikardo Gomeš u 27. minutu na asistenciju Nemanje Nikolića.

Ekipa iz Humske je ostala na trećoj poziciji na tabeli sa 4 boda manje od drugoplasiranog Radničkog i 13 od vodeće crvene zvezde, dok je Zemun 14. sa 15 bodova.

Gosti iz Zemuna su prvi ozbiljnije zapretili, ali je udarac Vukadinovića u 9. minutu zaustavio Stojković. Kako je vreme prolazilo tim Zorana Mirkovića je bio sve konretniji, a posle nekoliko dobrih napada Rikardo je doneo prednost svom timu.

Miletić je centrirao sa desne strane, a napadač crno-belih je volej udarcem loptu zakucao u mrežu.

Partizan je nastavio da napada, međutim, u 43. minutu Zemun je mogao do izjednačenja. Trajković je skočio posle prekida, ali je promašio loptu.

Rikardo je u 72. minutu pobegao odbrani gostiju, ali je golman Milošević odlično regovao. Dva minuta kasnije Ivanović je zakasnio na centaršut Pantića, da bi u 77. minutu Zemun preko Vukadinovića imao poslednju šansu. Šutirao je u dalji ugao, ali pored stative.