Zvezda sigurna i protiv Napretka pred dolazak PSŽ

Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na stadionu "Rajko Mitić" Napredak iz Kruševca rezultatom 3:0 u 20. kolu Superlige Srbije.

Izabranici trenera Vladana Milojevića su napravili dobar uvod pred dolazak Pari sen Žermena na „Marakanu“ u 6. kolu grupne faze Lige šampiona.

Crveno-beli su do pobede došli golovima Veljka Simića u 13. i El Fardu Bena u 79, kao i autogolom Dušana Veškovca u 60. minutu.

Crvena zvezda je od starta meča krenula ofanzivno, a u napadu je isturen bio Milan Pavkov. Milojević na ovom meču nije želeo da rizikuje, pa je na golu umesto rovitog Milana Borjana bio Zoran Popović.

Veljko Simić je već u 13. minutu doneo prednost Zvezdi, posle dodavanja Bena, kada je šutirao sa 18 metara, da bi lopta završila u mreži, posle slabe reakcije odbrane i zaklonjenog golmana Napretka Nikole Petrovića.

Pet minuta kasnije Milan Pavkov je zatresao prečku gola Napretka, dok su se zatim i dalje ređale šanse pred golom Napretka.

U 27. minutu navijači Zvezde su bakljadom i vatrometom obeležili 27 godina od osvajanja svetske klupske titule u Tokiju, dok se u 43. minutu ponovo tresla prečka Napretka, kada je Ebisilio šutirao iz slobodnjaka.

Minut kasnije je Napredak imao odličnu šansu u kojoj je bio Enver Alivodić, ali je šutirao pored gola.

U nastavku je gostujuća ekipa krenula angažovanije, ali je od 60. minuta gubila sa 2:0, kada je posle kornera Bena lopta zakačila Dušana Veškovca i našla se u mreži Napretka.

Crvena zvezda je nastavila sa inicijativom, pa je u 79. minutu i El Fardu Ben, posle asistencije Simiću i centaršuta kod drugog gola, postigao pogodak.

Igrači Napretka su pogrešili ispred svog šesnaestera, do lopte je došao Branko Jovičić, a zatim i Ben, koji je snažno šutirao uz levu stativu za 3:0.

Zvezda je prva na tabeli sa 56 bodova, dok je Napredak peti sa 33 boda.

Četa sa „Marakane“ u utorak igra poslednji meč u grupnoj fazi Lige šampiona protiv Pari sen Žermena (21,00). Zvezdi je potrebna pobeda, kao i trijumf Napolija u Liverpulu, da bi zauzela treće mesto i ostvarila plasman u Ligu Evrope.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Superlige Srbije.