Zvezda pred zimsku pauzu osvojila snežno Brdo

Francesco Pecoraro, Getty Images Sport

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički u gostima rezultatom 2:1 u 21. kolu Superlige Srbije, poslednjem pred zimsku pauzu.

Strelci za Zvezdu u pobedi su bili Ben u 24. sa penala i Boaći u 30. minutu, dok je gol za Čukarički postigao Stojanović u 28. minutu.

El Fardu Ben nije realizovao penal u 50. minutu, kada je fudbaler Brđana Kopitović isključen zbog drugog žutog kartona.

Ekipa trenera Vladana Milojevića je jesenji deo sezone završila sa 19 pobeda i dva remija, sa 59 bodova na prvom mestu na tabeli. Čukarički je 4. na tabeli sa 39 bodova.

Crveno-beli sledeći meč igraju protiv Vojvodine na svom stadionu 16. februara, dok Čukarički istog dana igra protiv Radničkog u Nišu.

Utakmica između Čukaričkog i Crvene zvezde na stadionu na Banovom brdu trebalo je da bude odigrana u subotu, ali je zbog nepovoljnih vremenskih uslova, snega i leda, odložena za nedelju u 19 časova, da bi bila pomerena za još pola sata kasnije.

Čukarički je uspeo da očisti samo deo snega na terenu, pa je tokom dana i Crvena zvezda poslala ljude kako bi se obezbedili uslovi za igru. Pridružili su im se i navijači, pa je sa terena u velikoj meri očišćen sneg, iako su uslovi za igru bili daleko od poželjnih.

Zvezda je do vođstva došla u 24. minutu kada je sa penala bio precizan El Fardu Ben. Prethodno je Ričmond Boaći ušao u šesnaesterac Čukaričkog, zakačio ga je Darko Puškarić, da bi sudija Lukić pokazao na belu tačku.

Na izjednačenje se nije čekalo dugo, pošto je samo četiri minuta kasnije poravnao Luka Stojanović. Miladin Stevanović se našao na desnoj strani šesnaesterca Zvezde, na vreme je video Stojanovića, kojem je asistirao za sigurnu egzekuciju sa nekih deset metara.

Dva minuta kasnije izabranici trenera Vladana Milojevića su ponovo poveli, a gol je postigao Ričmond Boaći. Nenad Krstičić je doneo loptu do šesnaesterca Brđana, prosledio je ka Boaćiju na desnu stranu, da bi napadač Zvezde smireno šutirao golmanu Nemanji Stevanoviću kroz noge.

U nastavku meča je Čukarički vrlo brzo ostao sa desetoricom na terenu, jer je u 49. minutu Boris Kopitović, zbog prekršaja nad Lorencom Ebisiliom, dobio drugi žuti karton.

Kopitović je povukao Ebisilija pred svojim golom, ponovo je sudija pokazao na jedanaesterac, a El Fardu Ben je krenuo da drugi put cilja sa bele tačke. Ipak, ovoga puta nije uspeo, dok se golman Čukaričkog Stevanović se sjajno bacio u desnu stranu i odbranio poluvisoku loptu Bena.