30.01.2019 | 19.33 > 19:35

Prva pobeda 'Zmajeva' na pripremama

FK Voždovac

Fudbaleri Voždovca ostvarili su prvi trijumf na pripremama u Turskoj, pošto su savladali Leh iz Poznanja rezultatom 1:0.

FK Voždovac, pripreme

FK Voždovac

Gol odluke u duelu sa trećeplasiranim timom poljskog šampionata postigao je Alen Mašović u 67. minutu utakmice.

U prvom delu utakmice oba rivala igrala su oprezno, te se igra odvijala većinom na sredini terena. Usledile su šanse na obe strane, a najbolju je imao Andrija Luković iz slobodnog udarca, ali je golman Leha odlično reagovao u poslednjem trenutku.

Na samom početku drugog poluvremena Mašović je nagovestio gol, pošto je u 60. minutu izašao sam pred golmana, ali je zakasnio sa reakcijom. Samo šest minuta kasnije odlično ga je proigrao Luković, koji je driblingom izbacio iz igre svog rivala i rutinski loptu poslao u dalji ugao golmana za vođstvo Voždovca.

Leh je od tada preuzeo inicijativu, pokušao je da izjednači, a najbliži je tome bio u 75. minutu, kada je pogođena stativa iz slobodnog udarca.

Naredna utakmica ‚Zmajeve‘ čeka u petak, kada će im rival biti danski Senderjiske.