Alessandro Sabattini/Getty Images

08.02.2019 | 16.58 > 17:07

Zvezda prošla generalnu probu i spremna je za proleće

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Maribor 1:0 u poslednjem prijateljskom meču tokom priprema u Turskoj. Jedini strelac za srpskog šampiona bio je Marko Marin.

FK Crvena zvezda

Maribor je u prvom poluvremenu delovao kao najozbiljniji rival Zvezde na ovogodišnjim pripremama. Imao je slovenački tim nekoliko dobri prilika, a tada se istakao golman Milan Borjan. Zvezda je imala dobre prilike preko Alekse Vukanovića i Slovaka Erika Jirke.

I u drugom poluvremenu je Zvezda pokušavala da savlada Jasmina Handanovića i imala je nekoliko prilika dok je Maribor pretio preko Pihlera.

U 79. minutu su crveno beli stigli do prednosti i jedinog gola na meču, a strelac je bio Marko Marin.

Do kraja meča nije bilo prilika, pa je Zvezda pobedom od 1:0 završila generalnu probu, a u subotu se fudbaleri srpskog šampiona vraćaju za Beograd. U subotu 16. februara Zvezda dočekuje Vojvodinu u prvom meču prolećnog dela Superlige Srbije.