Zvezda za rođendan Milojeviću poklonila rekord!

FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zemun na svom stadionu u 26. kolu Superlige Srbije rezultatom 4:0, čime su postavili državni rekord po broju mečeva bez poraza u šampionatu.

Crvena zvezda je u danu u kojem je njen šef struke Vladan Milojević proslavio 49. rođendan ostvarila ubedljivu pobedu protiv Zemuna, pa je tako oborila i državni rekord koji je do sada delila sa generacijom crveno-belih koju je od 1999. do 2001. godine vodio Slavoljub Muslin.

Aktuelna generacija Zvezde ja sada na 52. uzastopna meča bez poraza, dok je poslednji put izgubila još od Napretka prethodne sezone.

Strelci za crveno-bele protiv Zemuna su bili Marko Marin u 32. sa penala, Dejan Joveljić u 42, Milan Pavkov u 53. sa penala, dok je u 67. minutu Miloš Zlatković postigao autogol.

Crvena zvezda na prvom mestu na tabeli ima 72 boda, dok je Zemun pretposlednji 15. sa 18 bodova i boljom gol-razlikom od poslednjeg Dinama iz Vranja.

Crveno-beli su do trijumfa došli bez previše muka, a već od početka meča je bilo jasno da će ostvariti siguran trijumf. Marko Marin se prvi upisao u strelce sa bele tačke posle prekršaja Azemovića nad Gajićem, dok je do poluvremena gol postigao i mladi Dejan Joveljić, koji je matirao Marka Miloševića na asistenciju Milana Pavkova.

U 53. minutu je Pavkov upisao svoj deveti pogodak u šampionatu, kada je bio precizan sa bele tačke, a posle faula Vučića nad Joveljićem.

Konačnih 4:0 je postavio fudbaler Zemuna Miloš Zlatković, koji je nakon centaršuta Stojkovića ka Ivaniću, u pokušaju intervencije zatresao sopstvenu mrežu.

Crvena zvezda će rekord od 52. meča bez poraza moći da popravi u narednom kolu 17. marta, kada bude bila gost Radu na Banjici.